09.04.2019

Kahramanmaraş İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca Kur’an Kursu Öğreticilerine “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Seminerleri Düzenlendi

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesine yönelik hazırlanan proje kapsamında ülke genelinde “Temel Aile Bilinci Eğitim Seminerleri” düzenlendi.

        Bu kapsamda Kahramanmaraş İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından 11 ilçenin Kur’an kursu öğreticilerine yönelik “Temel Aile Bilinci Eğitim Seminerleri” düzenlendi.

        İl Müftülüğü ADRB Vaizi Songül HAKTAN ile Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü ADRB Vaizi Emine Çelik tarafından, Kur'an ve sünnet ekseninde aile ile ilgili temel bilgi ve becerilerin kazandırılması ve aile içi iletişim konusunda farkındalık oluşturmak üzere  düzenlenen seminerlere Kur’an Kursu Öğreticileri yoğun ilgi gösterdiler.

        İl Müftülüğü ADRB Vaizi Songül HAKTAN; “Başkanlığımız, aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu tür seminer ve aktiviteler vesilesiyle aile ile ilgili farkındalık oluşturmayı, toplumu, aileyi tehdit eden sorunlar karşısında bilinçlendirmeyi ve manevi destek sağlamayı amaçlıyoruz. Kur’an Kursu öğreticilerimiz toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme ve verdikleri nasihatlerin etkilerini gözlemleyebilme imkânına sahipler. Seminerde edindikleri bilgileri yaşayarak, kendi ailelerinden başlayarak; rol model olarak toplumumuza katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Cenab-ı Allah, öğrendiğimiz bilgilerle amel etmeyi nasip etsin.” Şeklinde konuştu.