15.11.2019

Türkiye’de Bir İlk

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal SÜRGEÇ, İl Müftü Yardımcısı Remziye KÖROĞLU ile birlikte Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezini ve İl Müftülüğünün katkıları ile yapılan Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu ziyaret etti ve açılışını yaptı.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, İl Müftüsü Celal SÜRGEÇ ve yanındaki heyet ilk önce Din Hizmetleri Bürosunu ziyaret ederek Geçici Barınma Merkezi Din Hizmetleri Birim Sorumlusu Eyüp KÖSE ve ADRB Koordinatörü Raife KISA’dan buradaki faaliyetler hakkında brifing aldı. Daha sonra yetişkin ve 4-6 yaş Kur’an Kurslarıyla aile ziyaretleri yapan AKBULUT, aileler ve öğrencilerle hasbihal edip onlara çeşitli hediye takdiminde bulundu. En son olarak Geçici Barınma Merkezi Aile ve Dini Rehberlik Bürosuna giden Daire Başkanı Sedide AKBULUT, buradaki faaliyetlerinden dolayı Geçici Barınma Merkezi Din Hizmetleri birimine teşekkür ederek, Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun önemine değindi. AKBULUT ümmet bilincine vurgu yapıp, ensar muhacir kardeşliğine değinerek; şöyle konuştu: “Bu yapılan çok güzel bir hizmet. Bizler burada bir aile olarak yaşıyoruz. Burası ailemize dair hizmetlerin, ailemize dair yaşanan sorunların yerinde hem de kendi dilleriyle inşallah çözüme kavuşacağı bir merkez. Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altındaki Geçici Barınma Merkezlerindeki tek Aile ve Dini Rehberlik Bürosu burası. Çok büyük bir hizmet. Tebrik ediyor. Teşekkür ediyorum. Rabbimden hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

Geçici Barınma Merkezi Din Hizmetleri 3 cami 2 Kur’an kursu ile 1 Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda 10 personelle Suriyeli kardeşlerimize manevi destek hizmetleri vermektedir.