09.12.2019

TDV Yurdu Öğrencilerinden Geçici Barınma Merkezi Ziyareti

Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Zekiye Muhammet Muhittin Ciğer Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri,  İl Müftülüğü öncülüğünde Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezini ziyaret ettiler.

İl Müftü yardımcısı Remziye Köroğlu eşliğinde ve İl Göç İdaresinin rehberliğinde gerçekleşen ziyarette İl Müftülüğünün hizmet verdiği alanlar gezildi ve yapılan çalışmalar hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Öğrenciler kampın içerisinde bulunan Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek bundan sonra yapılacak programlar üzerinde görüşmeler yaptılar. Daha sonra Kur’an-ı Kerim öğrenimi ve hafızlık eğitimi gören öğrencilerle aktivitelerde bulundular. Ardından geçici barınma merkezi içinde kalan Suriyeli misafirleri ziyaret eden gençler devletimizin sunduğu imkânları yerinde gördüler.

Ziyaret esnasında uluşmayla duygulu anlar yaşayan öğrenciler sorumluluk bilinciyle milli ve manevi değerlere bağlı olarak her daim Suriyeli çocukların ve gençlerin yanlarında olmak istediklerini ifade ettiler ve ayrıca harçlıklarından biriktirerek hazırlamış oldukları çeşitli hediyeleri sahiplerine takdim ettiler.

Ziyaret boyunca öğrencilere eşlik eden Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcısı Remziye Köroğlu ise programı gerçekleştiren TDV Yurdunda kalan öğrencilere ve her türlü dini hizmete zemin hazırlayan İl Göç İdaresine teşekkür ederek şöyle konuştu: “Bu yavrularımız sizin nezdinizde sahip oldukları değer kadar bizim içinde aynı değere sahiplerdir. Çünkü çocuklar bir toplumun geleceğidir, geleceğimiz için umuttur. Sizlerin geleceği olan bu yavrular aynı zamanda bizim de geleceğimizdir. Bunu unutmayalım. Resulullah (S.A.V.) şöyle buyuruyor: "Müminin mümine bağlılığı parçaları birbirini tutan bina gibidir." Rabbim sizleri ve bizleri bu imtihanı, dünya ve ahiret kardeşliği içerisinde hayırlı gelecekler inşa ederek kazandırsın inşallah.”